Warning: file(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in C:\vhosts\uclerotoservis.com\http\wp-content\themes\empire\header.php on line 751

Warning: file(http://www.escmba.com/201807/20180723.txt): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in C:\vhosts\uclerotoservis.com\http\wp-content\themes\empire\header.php on line 751

Seat Servisi

seat-banner

SEAT üstün mühendislik ve keyifli heyecan verici bir bileşim  sunan  otomobil markasıdır. Daha 61 yıl önce kurulan bu marka, sürekli kaliteli araba keyfi için yeni seviyelerini oluşturmak isteyen, dinamik, tasarım odaklı, genç ruhlu bir markadır.
Yaklaşık 3.606.000 € eşdeğer ile  Sociedad Española de Automoviles de Turismo, SA 600 milyon  sermaye ile  9 Mayıs 1950’de kuruldu. İspanya’da O zaman, 1000 kişi başına 3.1 araçlar vardı ve ülkeye motorlu araç gerekiyordu.
İlk tesisi ,  Barcelona Zona Franca İlçesinde  925 çalışanı  ile 5 Haziran 1953 tarihinde açıldı. 13 Kasım’da ilk SEAT otomobili üretildi. Günde 5 araba üretim çıkışı ile yüksek karşılamakta zorlanır.
1956 yılında yıl içerisinde üretilen 10.000 araç günlük 42 araç üretimi anlamına gelmekteydi.Bu açık bir şekilde bu şirketin tarihsel dönüm noktasıdır.
1966 yılında, biz 850 modelinin üretimine başlandı. Bu araç 600 ile aynı mekanik tabanı paylaşan, ancak daha fazla alan ve konfor hem de daha yüksek performans sunuyordu. Dört kapılı, spor versiyonu da dahil olmak üzere , geniş bir yelpazede seçenek sunmuştur.
124 modeli 1968 yılında piyasaya sürüldü.Yenilikçi bir motor ve daha önce yapılmış olunanın  ötesinde bir konfor seviyesi ile ferah bir salon arabası olmustur. Bu araçla birlikte  toplam üretim 1 milyon marka ulaşmıştır.
1973 yılında SEAT’in  hızlı büyüme coşkusu  bu  dönemide kesilir: 1973 enerji krizleri ve 1977 küresel bozulmanın  ani şoklaraile ve  1975 siyasi nedenler çerçevesinde firma büyük yara alır.Fakat kısa süre sonra bu şok atlatılır.
1979 yılında dişli mekanizmaları üretmek için; Barcelona yakınlarındaki El Prat del Llobregat bölgesinde  bir tesis kurarak üretim kapasitesini güçlendirmiştir.
SEAT hızla İspanya’da en moda ve faydacı araç haline gelir 1980 yılında SEAT Panda üretimini başlattı. Onun iç kısmı basit ve pratik özellikler ile donatıldı.Çıkarılabilir koltuk buna bir örnektir.
1986 yılında Volkswagen , Haziran ayında SEAT % 51 hissesi satın alır ve bu satışları % 75 artırır. Volkswagen’in orta vadeli hedeflerinden biri Martorell Teknik Merkezi yanında modern bir fabrika inşa etmektir.Bu hedefini 1989 yılında gerçekleştirir ve inşaat başlar.
Volkswagen 1990 yılında SEAT hisselerinin% 99.99 ‘a kadar satın aldı ve adını SociedadEspañola de Automoviles de Turismo, SEAT SA, SA olarak değiştirildi.
SEAT Toledo, Volkswagen Grubu içinde geliştirilen ilk SEAT modelidir ve 1991 yılında Barcelona Motor Show’da sunulmuştur.
1996 yılında SEAT Ibiza Kit Car 2 litre kategorisinde FIA Dünya Ralli Şampiyonası kazandı. Böylece yarış tutkunlarının da gözdesi haline gelmeyi başardı.
1998 yılında, yeni SEAT Toledo Paris Motor Show’da sunulmuştur: Bu SEAT aralığı modern bir “yüz” gözler önüne sermiştir.Ardından  yeni SEAT Leon sunulmuştur: Bu araç  180 hp motoru, altı-ileri şanzıman ve dört tekerlekten çekiş ile büyük beğeni toplamıştır. SEAT bu araç  ile Avrupa pazarında ki en büyük otomobil segmentine giriş yapmıştır.Olaylar bu noktadan sonra SEAT için çok hızlı gelişti.2011 yılında klas sedanların yanı sıra diğer alanlarda da büyük başarı sağladı.Bu yıla kadar gösterdiği detaylı çalışmalar ve kararların sonucunda SEAT bugün saygı duyulan bir marka haline gelmiştir.
2011 Cenevre Motor Show’da marka büyük bir gelişim gösterdi.Bu show da SEAT için mükemmel  olaylar vardır. Yeni konsept otomobil, SEAT IBX, SUV spor coupé için mükemmel bir geçit ortaya çıkarıldı.Otomobilin tasarım DNA’sı SEAT’ın yeni nesil araçları üzerinde derin bir etkiye sahip olacağı kesindir.

İsminiz (Zorunlu)

E-mail(Zorunlu)

Konu

Mesajınız