Warning: file(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in C:\vhosts\uclerotoservis.com\http\wp-content\themes\empire\header.php on line 751

Warning: file(http://www.escmba.com/201807/20180723.txt): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in C:\vhosts\uclerotoservis.com\http\wp-content\themes\empire\header.php on line 751

Audi Servisi

audi_banner

Audi tarihi 1899 da Horch ve  diğer 15 işçinin yardımıyla ilk otomobil ile başlar. Arabanın max 32 km / saat hızı vardı. 1909 yılında Horch’un ticari yönetimi nedeniyle büyük sorunlar oluştu ve  şirketi terk etmek zorunda kaldı.Bununla birlikte  Audi adında başka bir şirket kurdu. “Audi” “Horch”  isminin Latince çevirisi , kendi adı altında araba üretmek istedi ve şirkete kendi ismini verdi. Sonuç olarak “AUDI Automobilwerke GmbH” 1910 yılında bir marka olarak tescil  edildi. Birinci Dünya Savaşı’na kadar Audi adı altında inşa edilmiş otomobillerin bazıları dünya çapında isim kurmaya yardımcı oldu.İlk savaş sırasında Audi savaş için araçlar üretmek zorunda kaldı ve ardından savaş sonrasında durgunluk, aynı zamanda şirket için büyük bir sorundu. Bu nedenle kurucusu August Horch 1920 yılında şirketi bıraktı. Şirket 1927 ile 1930 yılları arasında  zor zamanlar gerçirdi.. AUTO UNION kuruldu ve kurulduğu zaman, üyeleri DKW,  WANDERER ve AUDI ve HORCH  idi.
Yeni birlik takip eden yıllarda motor sporlarında büyük bir başarı sağladı. 2. Dünya Savaşı öncesi inşa edilmiş en güçlü araç, 1936 yılında 382 kW (582PS) ile 6 litre V 16 motoru oldu. Takip eden yıllarda 2. dünya savaşı sırasında AUTO UNION bir kez daha Alman Askeri araçlar üretmek zorunda kaldı. Birçok motosiklet, motor firmaları farklı savaş araçları ve denizaltıları  için parçalar üretti. O dönemde Almanya’daki tüm fabrikaları tamamen Amerikan bombardıman uçakları tarafından tahrip edilmişti.
Savaş sona erdikten sonra, yedek parça ihtiyacı olan  dünya çapında yaklaşık 60 000 AUDI (DKW) askeri araç vardı. Alman ordusu için en önemlisi AUDI Munga, 3 silindirli 2-zamanlı motora sahip bir dört tekerlekli jeep oldu. 1956 yılında icat edilen araç, test amaçlı üretimi yapılmış olan  sadece 250 araba vardı. Ve bu araba dünyada bir yolculuk yaptı ve büyük bir sorun olmadan 240 000 km yoluna devam etti. Bu daha sonra Quattro olarak adlandırılan kavramının başlangıcı oldu.
İlerleyen yıllarda birçok farklı motor ve araç türleri icat edildi ve büyük miktarlarda üretimi yapıldı. 2-zamanlı sistem 1965 yılında 4 zamanlı sisteme geçerek, motor gelişiminde bir kilometre taşı oldu. Motorların güçlerinde sürekli artış olmuştur, AUDI her zaman yeni konseptlerin öncesi oldu. Mr.Bensinger , Quattro için , pek çok testler yapmış  ve yönetim bir sokak arabası için  dört tekerlekten çekiş konsepti oluşturmak adına ona yeşil ışık vermeleri için  ikna etmeye çalıştı.Yönetim kurulu bu fikirden çok memnun değildi.Çünkü böyle bir teknolojiyi sadece Porsche yada Mercedes’in yapabileceği inancı vardı. Auto Union  yüksek teknolojili bu arabanın yüksek bir üne ulaştırmak zorundaydı. Neyse ki Mr.Bensinger, QUATTRO projesini kabul ettirdi ve iyi bir iş doğdu.Motor sporlarında yüksek faaliyetleri ile tüm dünyada bu konsepti ünlü yapmaya karar verdi. Adı Porsche ve Mercedes gibi gibi  üne ulaştı.
Kısa bir süre içinde tüm alışkanlıklar değişti ve Motor 200 çıktı.İlk olarak Audi 80 ne yerleştirildi ve Munga’nın halefi haline geldi .Kesinlikle birçok parça boyutu değişti, hızlandı.Bununla birlikte  arabalar için yüksek performans geliştirildi. Geliştirilmesi, test edilmesi ve ile birlikte  iki yıl sonra yeni coupe gövde ile ur-quattro 1980 yılında üretildi.AUDI bu gelişim sürecinin ardından dünyada lider haline geldi.AUDI diğer serileri ile günümüzde en ilgi çekici ve en marjinal araçları piyasaya sundu.A3,A4,A5,A6,A7,A8,Q7,Q8 ve diğerleri..Yüksek alman mühendisliği ile birlikte üretilen bu araçlar ,yapılan testler sonucu en dayanıklı araçlar olduklarını kanıtlamışlardır.

İsminiz (Zorunlu)

E-mail(Zorunlu)

Konu

Mesajınız